Taťána Rovnerová průvodce ve vztahu těla a výživy
Kontakt

Bojuješ sama se sebou? To přece nemůžeš vyhrát!

Ukážu Vám laskavou cestu k optimální váze.

img

Ta jediná totiž funguje natrvalo. Laskavost a soucit se sebou samým nutně musí stát za každým zmizelým kilogramem, který už se nevrátí. Proto pracuji trochu jinak než klasický výživový poradce. V popředí mého zájmu totiž nestojí na prvním místě jídlo, jak byste asi očekávali. Jídlo Vás určitě na cestě k optimální váze může mohutně podpořit a určitě stojí za to řešit, co člověk jí. Ale já tvrdím, že až v druhém plánu.

Pro mě je stěžejní přístup člověka k vlastnímu tělu a k sobě samému. Tedy jestli člověk je na své tělo napojen a do jaké míry. Jestli své tělo nenávidí za to, jak vypadá. Jestli se trestá za každý prohřešek. Jestli si pak nakládá nesmyslné dietní nebo dokonce hladové dny. Jestli se nutí k pohybu, který má jediný smysl – spálit kalorie.

Většina klientů totiž s tímto programovým nastavením ve své mysli přichází. Kilogramy navíc jsou pro ně něco, co na sobě nosit nechtějí, mysl je neustále proti vlastnímu tělu v rezistenci a celý organismus tím pádem ve velkém stresu. Od rána do večera pak dotyčného člověka ve vztahu k vlastnímu tělu provází jen a jen negativní energie. Člověk s nechtěnou váhou navíc bojuje, bojuje tedy sám se sebou. Není to absurdní?

V čem je tedy můj přístup jiný? Každého klienta se v první řadě snažím navést k tomu, aby své tělo přijal. Takové, jaké je právě teď. Znovu opakuji – bez skutečného láskyplného přijetí není žádná trvalá změna možná. Přijímám své tělo a děkuji mu za to, co pro mě každý den vykonává. Bez ohledu na to, jak vypadá, protože i to je tady pro mě. Je to pro mě zpráva a mým úkolem je ji přečíst. A když pochopím, je třeba tělu za zprostředkování této zprávy poděkovat a následně ho láskyplnou péčí znovu přivést ke zdraví a optimální váze. Tedy nikoli bojem, hladem, naordinovaným pohybem. Cítíte ten rozdíl? Boj versus láskyplná péče.

A teprve teď se dostáváme k jídlu, protože kvalitní jídlo je součástí této láskyplné péče. Ale ještě než začneme řešit, kolik čeho jíst, kdy a proč, je důležité pochopit, co naše tělo prostřednictvím jídla dostává a nutně to ke svému životu potřebuje. Je to pocit dostatku a dosycení. Tento pocit je nutným předpokladem k tomu, aby tělo vyšlo ze stresového stavu a přestalo ukládat na horší časy. A spolu s pocitem dostatku, který bude s každým správně načasovaným kvalitním jídlem zažívat, začne postupně pouštět to, co už nepotřebuje držet. Proto je v celém procesu naprosto klíčové udržet celou bytost v pozitivní a láskyplné energii. Jakmile tělo začne dostávat to, co potřebuje – sebelásku, kvalitní skutečné jídlo plné živin, dostatek času na odpočinek, spánek, radostný přirozený pohyb, přestane vysílat zoufalé volání o pomoc prostřednictvím kilogramů navíc.

Můj program Cesta ke zdraví je nastaven tak, abyste se zorientovali. Nejprve v tom, co je pro Vás v dané situaci nejakutnější řešit, kde děláte tělu zle a nutíte ho reagovat přibíráním. Pak nastavíme jídlo tak, aby tělu bylo dobře a zároveň jste jeho přípravu v pohodě zvládli. A kdo bude ochoten, může jít ještě dál a podívat se na své další skryté programy, které ovlivňují náš život mnohem víc, než se zdá.

Cesta ke zdraví

Líbí se Vám článek? 
Dejte mu palec !

Napište mi