Taťána Rovnerová průvodce ve vztahu těla a výživy
Kontakt

Tělo jako zrcadlo

Tělo a naše děti jsou spojovacím článkem mezi životem tady a teď a naší duší, jsou naším diářem, do kterého se každým dnem vpisuje střípek naší duše. Mnohdy ale jemné vzkazy v kolotoči každodenních starostí nevidíme, pak tedy musí přijít zpráva s vykřičníkem, podtržená nebo dokonce červeně zvýrazněná.

Ať už k nám tělo promlouvá jakkoli – nemocí, úrazem, nadváhou nebo jen „drobnostmi“, je pro nás velmi výhodné umět jeho zprávy číst. Vyhneme se tak důraznějším „šťouchancům“.

Naše kultura považuje za ctnost mít sami sebe až na posledním místě. Logicky tedy neustále potlačujeme své potřeby a emoce, obelháváme se. Ale naše tělo nikdy nelže. Poctivě den za dnem zaznamenává každou situaci, kdy jdeme proti sobě, kdy zraňujeme svoji duši.

Z neuspokojených potřeb vznikají negativní emoce, které nás udržují v nízké energii. Naše vykořeněné ego se pořád úzkostlivě srovnává, závidí, samo sebe lituje, obviňuje a děsí. Tuto negativní energii posíláme nejen do svých vztahů, ale zejména směrem k sobě. Spouštíme tím produkci stresových hormonů, které mají klíčový vliv na fungování našeho střeva, metabolismu a ve finále i mozku a psychiky. Jak z tohoto začarovaného kruhu vystoupit?

Vědomá péče o sebe

Nezbytnou součástí cesty do vlastního nitra - k sobě - musí bezpodmínečně být láskyplná a vědomá péče o sebe.

Zaměříme se na následující témata:

  • Jak se lépe napojit na své tělo a jak se naučit vnímat a hlavně respektovat jeho potřeby.
  • Jak se spojit se zdroji, které ti dodávají energii.
  • Jak si přirozeně zařadit jednotlivé drobné chvilky vědomé pozornosti k sobě a co ti mohou přinést při každodenním praktikování.
  • Jak si pravidelně vytvářet „berličky sebelásky“ (věci nebo činnosti, které vyživují duši) a jak ti mohou pomoci v náročných životních situacích.
  • Sebepečující mechanismy fungují jako živná půda pro vytvoření pocitu bezpečí, přirozeně tak vzniká možnost nahlédnutí svých stínů a strachů a jejich následné přijetí jako součásti sebe sama.
  • Co ti v životě bere energii? Proč? Je za tím nějaký tvůj strach? Jak tyto situace vědomě ošetřit, je smysluplnou cestou se jim vyhýbat?

Budeme se věnovat tvému tělu i duši - na míru, přesně tak, jak budeš potřebovat právě ty. Inspiruji tě, jakými způsoby se vydat na tu jedinou cestu, která stojí za to - na cestu k sobě.

Transformační cyklus Nadechni se a leť!

Je nespokojenost a frustrace něco, co zažíváš denně? Při pohledu do zrcadla? V partnerském vztahu? V práci?

A je to tak, že tu tvoji nespokojenost ti začalo už i zrcadlit tvé tělo? Objevila se nadváha nebo zdravotní komplikace? Co se ti tvé tělo snaží říct? Pojďme to spolu rozklíčovat.

Opečujeme tři základní oblasti:

  • Tělo – jídlo, pohyb, respekt k potřebám těla
  • Sebeláska – vnitřní spokojenost, sebepřijetí, hledání zdrojů energie, zdravé vyjadřování potřeb a emocí, nastavení hranic
  • Další cesta k sobě – budeme pracovat se skrytými vzorci a přesvědčeními, rodovými zátěžemi, strachy a úzkostmi

Ráda se stanu průvodcem na cestě k tvojí energii, k tvému rozletu. Máme na to 12 týdnů, během kterých se celkem 7x setkáme.

Chci vědět víc

Napište mi