Menstruační náramek jako ukotvení laskavosti k sobě

Většinu svého života jsem žila v hlavě. Naučila jsem se spoléhat hlavně na svoji mysl a intelekt. Bylo to pro mě snadné a bezpečné. Svoje tělo jsem moc nevnímala, jeho potřeby mě spíš otravovaly, o to hůř jsem snášela jakoukoli nerovnováhu, bolest nebo nemoc.

Vždycky jsem se snažila, abych se všeho nepříjemného co nejdřív zbavila a bylo mi jedno jak. Hlavně abych mohla dál jet ve svých kolejích jako dřív. Abych byla pořád připravená podávat výkon. Každý den.

K tomu nepříjemnému, co mi moje tělo přinášelo, samozřejmě patřila i menstruace. Svého času jsem byla zvyklá dělat, jako by se nic nedělo. Automaticky jsem si vzala prášek, tampón a hurá do světa.

Více vnímat sama sebe jsem si dovolila až během těhotenství. Tehdy jsem si začala uvědomovat, jak moc odpojená jsem nejen od svého těla, ale také od svojí ženské energie. Zjistila jsem, že když se zklidním, najednou úplně intuitivně cítím věci, které jsem dřív hledala v různých tabulkách a stokrát je potřebovala mít potvrzené nějakou autoritou. Najednou ta autorita byla uvnitř mě samé.

Začala jsem této vnitřní síle dávat ve svém životě více prostoru. A pak úplně přirozeně přišlo postupné propojování s tělem. Hodně mi pomohlo cvičení kundalini jógy, ale nemyslím, že to je jediná cesta.

A ruku v ruce se změnou přístupu k tělu a jeho cítění jsem úplně přirozeně začala vnímat jinak i svoji menstruaci. Objev cykličnosti v ženském životě byl pro mě obrovský aha moment. Pamatuju si, že hned při čtení knihy Cyklická žena jsem svoje fáze začala s velkou zvědavostí pozorovat, což významně změnilo můj přístup k sobě samé a vlastně celý můj život. Začala jsem vědomě pracovat se svojí energií, naučila jsem se dělat věci v ten pravý čas. A taky jsem zpětně viděla, jak často jsem dřív šla sama proti sobě. To už jsem si dovolila dávno změnit.

Úplně přirozeně jsem o svých objevech komunikovala se svými klientkami. Zjistila jsem, že u drtivé většiny žen, které mají jakýkoli problém s jídlem nebo nejsou spokojeny se svým tělem, vidím právě takové odpojení, které jsem zažívala i já. Odpojení od sebe sama, od svojí ženské energie, často i od svojí cykličnosti, od vnímání sebe sama, vlastně odpojení od svojí síly. Je to nakonec přirozené ve společnosti, která nás oceňuje a vyžaduje po nás výhradně mužské hodnoty a principy, jako je rychlost, výkon, růst, hierarchie.

Jenže my ženy jsme v první řadě bytosti cyklické, během měsíce se velmi výrazně proměňuje naše energie. A je skvělé, když to všechno prožíváme vědomě a umíme se svojí energií zacházet.

Hledala jsem způsob, jak si lépe zvědomovat jednotlivé části cyklu. Začalo to vlastně potřebou podpořit sama sebe v době menstruace. Mám ráda vzácné kameny, a tak mě napadlo, že si vyrobím červený náramek z granátů. Bylo to velmi silné puzení, náramek byl na světě během tří dnů. A pak přišla menstruace a já jsem si ho nasadila. Každý pohled na něj, každý letmý dotek mi připomínal, že teď je čas se zklidnit, stáhnout se ze světa, ztišit se a dopřát si více odpočinku. Skvěle to zafungovalo i jako velmi diskrétní komunikační prostředek v rodině.  Najednou už jsem nemusela nikomu nic vysvětlovat.

Hned mě napadlo, že bych takto mohla podpořit i svoje klientky. Reakce byly úžasné. Začala jsem menstruační náramky vyrábět, během krátké doby se z toho pro mě stala opravdová vášeň. K menstruačnímu náramku, který ženy chtějí nejčastěji, jsem přidala i sady čtyř náramků pro jednotlivé fáze cyklu. Stačí se podívat a hned vím, jak na tom jsem. Je to úžasná pomůcka pro ty ženy nebo dívky, které se se svojí cykličností teprve seznamují.

Mnoho náramků mám hotových, vždycky je vyrábím s určitým záměrem, většinou je to podpora ženské energie, čištění, ochrana. Ale čím dál častěji vyrábím náramky přímo na míru pro konkrétní ženu. Můžu podle toho vybrat kameny a vložit do náramku i záměr, aby co nejlépe podporoval bytost, pro kterou je určen.

Unikátní ženské náramky nádherně zhmotňují můj záměr – podporovat ženy na cestě k sobě. A propojení duše s tělem je nedílnou součástí této cesty. Můžu podpořit i tebe! Pokud bys měla zájem o náramek, ať už pro sebe nebo jako dárek pro tvou blízkou ženu, napiš mi.


Galerii náramků, které tvořím, najdeš zde ⇨

další články

Líbil se vám tento článek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na Linkdinu
Share on pinterest
Sdílet na Pinterestu
Táňa Rovnerová

Táňa Rovnerová